• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
KAPIDA ÖDEME
0212 699 96 90

HEMEN ARAYIN

Site Menüsü
Site Haritası
PETEK BAKIMI

Tesisat yıkama

Evimizde bulunan demir boru, bakır boru veya plastik boru kalorifer tesisatının da düzenli bakımı yapılması gerekmektedir. Bu bakıma tesisat yıkama, Petek yıkama veya Tesisat temizliği olarak adlandırılmaktadır. Fakat hepsi yanı işlemdir. Kalorifer filtrelerinin tıkanması, peteklerin altında çamur birikmesi, tesisat boru çaplarının daralması tüketiciye %40 lara varan yakıt sarfiyatı yaptırmaktadır. Tesisatın yaklaşık dört yılda bir yıkanması gerekmektedir.

 

Tesisat Yıkama Kampanyası

Kaloriferleriniz yeteri kadar ısıtmıyor, Faturalarınız yüksek geliyor, Tesisatınız uzun zamandır yıkanmamış ise bu kampanya tam size göre….

Tesisatını yıkatmak isteyen müşterilerimize Petek yıkama işleminde %30 indirim yapıyor bunun yanında her yıl yapılması gereken ücreti 100 TL olan Kombi Bakımını ücretsiz yapıyoruz.  Bu sayede hem tesisatınız yıkanıyor hem de kombi yıllık bakımını da yaptırmış oluyorsunuz.  Bakımı yapılmış tesisat ve bakımı yapılmış kombi, bakımları yapılmayanlara göre yaklaşık %40 yakıt tasarrufu sağlandığı bilinmektedir.  Kampanyamızdan hemen yararlanmak için çağrı merkezimizi veya Kombitamircisi.com.tr internet adresimizden online servis kaydı oluşturarak kalorifer tesisatınızı ve kombi bakımını çok uygun fiyatlar ile yaptıra bilirsiniz.

Tesisat Yıkamada Neler Yapılır?

Tesisat yıkama bu konuya özgü üretilen özel Röthenberger makine yardımı ile yapılır. İşlem başlatılmadan önce kalorifer filtresi sökülerek temizlenir. İşlem öncesinde makine ile sistemin bağlantısı yapılır. Ardından petek adedine ya da sistem büyüklüğüne göre kimyasal ilaç makineye dökülür. Aynı zamanda makineye su da eklenir. Dairede yer alan 3 ya da 4 petek açık kalacak şekilde ayarlanır ve geriye kalan petek vanaları kapatılır.

Sonrasında makinenin su gidiş ve dönüş ayarları yapılır. Ardından makine çalıştırılır. Bu şekilde yıkama işlemi yaklaşık 40 dk kadar sürmektedir. İşlemin hemen sonrasında kapalı durumda olan petekler açılır açık olan petekler ise kapatılır. Bir 40 dk kadar da en başta kapalı olup sonrasında açılan peteklerin yıkanmasını sağlanır. Sonrasında tesisata temiz su basılır ve tesisattaki kirli su boşaltılır. İşlemin hemen sonrasında Röthenberger makinesine tesisat koruma maddesi (nötralize toz) dökülerek sistem yeniden yıkanır. Bu uygulama kimyasal ilacın zarar vermemesi adına yapılır. Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde çalışma sağlanır. Bu durumda tesisata temiz su basılır ve içindeki tüm su boşaltılır. İşlemin sonrasında makine sökülür ve makine ile bağlanan borular önceki haline getirilir. Ardından tesisat suyu tamamlanır.

Uygulamanın sonrasında ısıtma cihazı ısıtma sisteminde çalıştırılır ve tesisat kontrol edilir. Peteklerde hava oluşumu var ise direk havası alınır. Uygunsa reglaj ayarı da yapılır. Son etapta cihaz sorunsuz çalışır durumda kullanıcıya teslim edilir.

Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
736 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
İLETİŞİM
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret26843